Europalety Poznań – doskonałe w Tefra

Od dawien dawna palety używane są do przechowywania oraz transportowania różnych towarów. Przez wiele lat ich wymiary i udźwig były indywidualnością danego kraju. Po założeniu Unii Europejskiej szereg krajów dąży do ujednolicenia przepisów, a także wymiarów i udźwigów palet. Dlaczego tak się dzieje?

Standaryzacja postępuje, ponieważ w wielu krajach Unii Europejskiej występują podobne wymiarowo magazyny, magazyny zautomatyzowane, a samochody ciężarowe również niewiele się od siebie różnią. Aby nie marnować miejsca, które jest bardzo cenne, wyznaczono sposób, w jaki powinno konstruować się europalety oraz ich wymiary, które muszą być dla wszystkich jednakowe.

Europaleta posiada specyficzną konstrukcję, która tworzy dwa wejścia dla wózków widłowych. Jedno wejście jest otwarte, drugie natomiast zamknięte. Wymiary europalety to 1200 x 800 mm, a jej waga sięga 25 kg. Udźwig europalety zależy od tego, czy będzie ona służyć jedynie jako miejsce postojowe dla towaru, czy konieczny będzie jego transport wózkiem widłowym. Jeżeli towar musi być transportowany, wtedy na palecie euro może znajdować się maksymalnie 1500 kg, natomiast jeżeli towar będzie tylko stał, wtedy paleta udźwignie aż 4000 kg.

Europalety Poznań – Tefra

Tefra to rodzinna firma, która została założona w 1993 roku w Poznaniu. Od lat specjalizuje się w skupie, sprzedaży oraz naprawie palet. Oferta sprzedaży firmy bogata jest w palety jednorazowe, palety drewniane, palety przemysłowe, europalety oraz nadstawki paletowe. Kilka punktów skupu, rozlokowanych na terenie Poznania, ułatwia zainteresowanym dowóz niepotrzebnych już palet, które Tefra chętnie odrestauruje i dołączy do swojej oferty.

Tefra Poznań posiada szerokie doświadczenie oraz mnóstwo kontaktów, które ułatwiają zdobywanie nowych klientów. Rzetelność Tefry potwierdzić może długa lista zadowolonych firm, które korzystały z usług sprzedaży palet – Nivea, Raben, Tesco, Lidl, Fawor, DPD, Cermag czy Tetley.

Poznańska paleta Euro

Wysokiej jakości palety od Tefry cieszą się rozgłosem i popularnością. To samo dotyczy europalet , których jakość przewyższa inne, a potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty IPPC. Certyfikat ten świadczy o tym, że europalety spełniają wszystkie unijne wymogi, które dotyczą warunków techniczno-organizacyjnych. Nadaje go Instytut Technologii Drewna, znajdujący się w Poznaniu. Nowe palety Euro dostępne w firmie Tefra znakowane są 6 specjalnymi znakami, charakteryzują się jasnym kolorem, suchością oraz nieskazitelną czystością. Brak na nich zabrudzeń chemicznych lub technicznych.

Tefra sprzedaje również używane palety euro, które podzielone są na dwie klasy – I oraz II. Europalety Poznań klasy I to bardzo dobry towar, suchy, jasny oraz czysty, jednak brakuje mu certyfikatu IPPC. Paleta Euro klasy II również nie mają certyfikatu IPPC, a dodatkowo są ciemne i szare, co czyni je dużo gorszymi od najnowszych europalet i palet euro klasy I. Więcej na temat całej oferty i samych europalet można przeczytać tutaj: https://www.tefra.com.pl/palety-euro/

Comments are closed.

 • Gra filmowy biznes

  Gra filmowy biznes

  Nie raz zastanawialiśmy się nad danym filmem, krytykowaliśmy albo chwaliliśmy obsadę, montaż, reżyserię twierdząc, że zrobilibyśmy to lepiej, dokładniej oraz ciekawiej, dlatego teraz mamy taką możliwość dzięki nowej zabawce na rynku. Gra filmowy biznes ułatwia nam zadanie i daje nie ograniczone możliwości spełnić się jako producent filmowy, sami wybieramy scenariusz, reżyserujemy dobieramy obsadę i kręcimy …Read More »
 • Biznes oferty

  Biznes oferty

  Najnowsze informacje o przetargach, projektach, ofertach handlowych oraz prywatnych zleceniach, biznes oferty to również kontakty, współpraca jak i szukanie inwestorów na kolejne zlecenie lub udziałowców spółek. Szukając odpowiednich ogłoszeń czy to w urzędach miejskich, gminnych oraz portalach internetowych napotykamy na szereg ciekawych i interesujących nas wiadomości, możemy nawiązać nowe znajomości biznesowe, które korzystnie wpłyną na …Read More »
 • Czy umiemy oszczędzać.

  Czy umiemy oszczędzać.

  Każdy z nas chciałby posiadać jak najwięcej pieniędzy na wydatki, które trzeba robić na bieżąco, rachunki czy przyjemności, które kuszą od zawsze. Należy podkreślić, że każdego miesiąca obserwujemy z niepokojem stan naszego konta i zaczynamy dochodzić do wniosku, że nasze pieniądze znów toną i to szybciej niż byśmy tego chcieli.Wszyscy się wtedy zastanawiamy jak mozna …Read More »