Europalety Poznań – doskonałe w Tefra

Od dawien dawna palety używane są do przechowywania oraz transportowania różnych towarów. Przez wiele lat ich wymiary i udźwig były indywidualnością danego kraju. Po założeniu Unii Europejskiej szereg krajów dąży do ujednolicenia przepisów, a także wymiarów i udźwigów palet. Dlaczego tak się dzieje?

Standaryzacja postępuje, ponieważ w wielu krajach Unii Europejskiej występują podobne wymiarowo magazyny, magazyny zautomatyzowane, a samochody ciężarowe również niewiele się od siebie różnią. Aby nie marnować miejsca, które jest bardzo cenne, wyznaczono sposób, w jaki powinno konstruować się europalety oraz ich wymiary, które muszą być dla wszystkich jednakowe.

Europaleta posiada specyficzną konstrukcję, która tworzy dwa wejścia dla wózków widłowych. Jedno wejście jest otwarte, drugie natomiast zamknięte. Wymiary europalety to 1200 x 800 mm, a jej waga sięga 25 kg. Udźwig europalety zależy od tego, czy będzie ona służyć jedynie jako miejsce postojowe dla towaru, czy konieczny będzie jego transport wózkiem widłowym. Jeżeli towar musi być transportowany, wtedy na palecie euro może znajdować się maksymalnie 1500 kg, natomiast jeżeli towar będzie tylko stał, wtedy paleta udźwignie aż 4000 kg.

Europalety Poznań – Tefra

Tefra to rodzinna firma, która została założona w 1993 roku w Poznaniu. Od lat specjalizuje się w skupie, sprzedaży oraz naprawie palet. Oferta sprzedaży firmy bogata jest w palety jednorazowe, palety drewniane, palety przemysłowe, europalety oraz nadstawki paletowe. Kilka punktów skupu, rozlokowanych na terenie Poznania, ułatwia zainteresowanym dowóz niepotrzebnych już palet, które Tefra chętnie odrestauruje i dołączy do swojej oferty.

Tefra Poznań posiada szerokie doświadczenie oraz mnóstwo kontaktów, które ułatwiają zdobywanie nowych klientów. Rzetelność Tefry potwierdzić może długa lista zadowolonych firm, które korzystały z usług sprzedaży palet – Nivea, Raben, Tesco, Lidl, Fawor, DPD, Cermag czy Tetley.

Poznańska paleta Euro

Wysokiej jakości palety od Tefry cieszą się rozgłosem i popularnością. To samo dotyczy europalet , których jakość przewyższa inne, a potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty IPPC. Certyfikat ten świadczy o tym, że europalety spełniają wszystkie unijne wymogi, które dotyczą warunków techniczno-organizacyjnych. Nadaje go Instytut Technologii Drewna, znajdujący się w Poznaniu. Nowe palety Euro dostępne w firmie Tefra znakowane są 6 specjalnymi znakami, charakteryzują się jasnym kolorem, suchością oraz nieskazitelną czystością. Brak na nich zabrudzeń chemicznych lub technicznych.

Tefra sprzedaje również używane palety euro, które podzielone są na dwie klasy – I oraz II. Europalety Poznań klasy I to bardzo dobry towar, suchy, jasny oraz czysty, jednak brakuje mu certyfikatu IPPC. Paleta Euro klasy II również nie mają certyfikatu IPPC, a dodatkowo są ciemne i szare, co czyni je dużo gorszymi od najnowszych europalet i palet euro klasy I. Więcej na temat całej oferty i samych europalet można przeczytać tutaj: https://www.tefra.com.pl/palety-euro/

Comments are closed.

 • Hurtownie alkoholu stacjonarnie czy online?

  Hurtownie alkoholu stacjonarnie czy online?

  Internetowa hurtownia alkoholi to znak nowych czasów. Nie musimy teraz przejeżdżać wielu kilometrów, by znaleźć interesującą nas ofertę, ale możemy na spokojnie w domu przeglądać oferty i znaleźć taką która nas interesuje.  Hurtownia alkoholi online to pomysł genialny dla osób, które mają mało czasu lub możliwości na zakupy. Małe hurtownie położone w niedużych miejscowościach mają …Read More »
 • Wszystko o biznesie

  Wszystko o biznesie

  Artykuły do przedruku stają się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularniejszym narzędziem promocji stron internetowych, znaczna część z nich jest dziełem “naturszczyków”. Sporo osób mało sie przykłada do pisania artykułów dlatego są one mniej skuteczne, niż można je było uczynić. Dlatego istnieją pewne porady, które mogą uczynić artykuły do przedruku znacznie skuteczniejszym narzędziem promocji, …Read More »
 • Giełda walut – atrakcyjne kursy walut

  Giełda walut – atrakcyjne kursy walut

  Giełda walut to nowoczesna platforma służąca do wymiany walut po korzystnym kursie. Dziś korzysta z niej bardzo duża liczba ludzi, a przede wszystkim osoby, które potrzebują regularnie wymieniać waluty. Dzięki danemu narzędziu zainteresowani mogą bez problemu kupować waluty bezpośrednio od innych klientów. Podstawowe zalety platformy to łatwa i szybka wymiana waluty, a do tego najlepsze …Read More »