Płytki do łazienki: czy rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar łazienki nie musi zmieniać Twoich planów. Mimo, że odradza się używania dużych płytek w małych łazienkach to jednak przy dobrym zaplanowanym projekcie nie stanowi to problemu. Pomimo różnych wielkości, możemy uzyskać różne efekty. Wiemy, że Polacy posiadają raczej małe i nieduże łazienki w swoich domach. Dlatego chcemy Was wyprowadzić z powszechnego błędu, którym jest przekonanie, że mała łazienka jest skazana na małe płytki. W małej łazience również można zastosować płytki większe.

Jak ułożyć płytki w małej łazience?

Po pierwsze postaw na projekt. Gdy już będziesz go miał możesz zastanowić się nad płytkami. Nie skreślaj od razu dużych i wielowymiarowych płytek. Zastanów się również nad wzorem i kolorystyką, a także ich układem na ścianie. Ważnym jest aby pamiętać o jednym. Na wykładanej powierzchni powinno się znaleźć jak najwięcej całych płytek. Można zastosować również pewne złudzenia optyczne. Przykładowo przy prostokątnych płytkach ułożonych pionowo sprawimy, że pomieszczenie optycznie będzie wyższe. Analogicznie jeśli ustawimy je poziomo to pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wydłużonego.

Po drugie zastanów się nad fugami. Przy małych łazienkach zaleca się cienkie fugowanie. Płytki wyglądają wtedy lepiej, a dodatkowym atutem jest ułatwienie czyszczenia. Kolor fugi warto dopasować także do koloru płytek. W ten sposób nie zaburzysz wnętrza. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem kolorów w małej łazienki to warto postawić na mozaikę. Wydziel fragment ściany, na którym się ona znajdzie, a uzyskasz przepiękną dekorację.

Kształt? Faktura? Aranżacja łazienki

Posiadacze dużych łazienek mogą sobie pozwolić na szaleństwo z kolorami i fakturą. Przeciwnie jest w przypadku małych łazienek. Tutaj kolor ma duże znaczenie. Im mniejszą łazienkę posiadasz, tym jaśniejszy kolor płytek powinieneś zastosować. Jasne płytki pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie. Dla urozmaicenia i dekoracji można postawić na jeden akcent kolorystyczny. Mozaika jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Innym urozmaiceniem mogą być płytki strukturalne, albo zaaranżowanie jednej ze ścian pełnej wzorów. Warto jednak zachować umiar, ponieważ co za dużo to nie zdrowo.

Armatura, która jest jednym z głównych aspektów łazienki przy wzorzystych kafelkach może spowodować efekt przytłoczenia. Duża ilość mocnych kolorów i wzorów warto pozostawić dla łazienek dobrze oświetlonych i większych. Przy większych łazienkach można zastosować płytki bez fug, a dodatkowo mogą to być płytki duże. Atutem w takim rozwiązaniu jest to, że bardzo łatwo jest je wyczyścić przy myciu podłogi.

Jaki salon z płytkami wybrać?

Na całym świecie możemy znaleźć od groma salonów oferujących płytki. Dlatego tak ciężko jest nam zdecydować, gdzie się w nie zaopatrzyć. Najlepiej jest poprzeglądać opinie o tych salonach. Jednym z lepiej ocenianych miejsc jest Grupa Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/ Na ich stronie znajdziecie bardzo duży wybór płytek, najnowsze kolekcje, a także płytki które są krzykiem mody.

Comments are closed.

 • Nerka Prosto czy El Polako

  Nerka Prosto czy El Polako

  W przypadku kupowania markowych produktów bardzo ważne jest przede wszystkim zapoznanie się z tym jak dany producent jest oceniany na rynku. Obecnie można nawet bardzo nowe marki czy marki już rozpoznawalne sprawdzić za pośrednictwem specjalistycznych stron, które jedynie zajmują się opisywaniem mody. Nie zawsze zdarza się tak, że uznana marka jest w stanie zapewnić w …Read More »
 • Administracja SAP na podstawie autorskiego projektu technologicznego

  Administracja SAP na podstawie autorskiego projektu technologicznego

  Administracja SAP stanowi bardzo ważną usługę oferowaną firmom korzystającym z systemów komunikacyjnych stanowiących platformę najnowszej generacji. Jest ona pewnego rodzaju uzupełnieniem dla wcześniejszego jej wdrożenia w przedsiębiorstwie. Wprawdzie najwyższej klasy specjaliści odpowiedzialni za projekt Sap ERP przygotowany w odpowiedzi na potrzeby konkretnego klienta są w stanie w pełni dopasować go do jego oczekiwań, jednak zdają …Read More »
 • Apple się odradza Kodak upadł.

  Apple się odradza Kodak upadł.

  Kodak postawił sobie jeden podstawowy cel zostac liderem na całym świecie. Do tego miał prowadzić wypracowany z góry model. Klienci mieli kupować w dużej większości kodak cz to film czy zdjęcie, wydrukowane na papierze Kodaka, jak i jego produkcji drukarce zdjęcie. Wszystko miało zostac uzależnione właśnie od Kodaka. Aparat cyfrowy zniszczył ten model. Po ukazaniu …Read More »