Badania dla noworodków- Neonatolog Poznań

Od pierwszych dni życia potrzebujemy profesjonalnej opieki. Lekarzem, który dba o zdrowie dzieci do szóstego miesiąca życia, jest neonatolog. Poznań ma wielu specjalistów w tej materii, najlepszy przyjmuje w Neomedice. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie: Tam też znajdują się informacje, jakimi problemami malucha zajmuje się neonatolog w Poznaniu, oraz jakie sygnały powinny skłonić rodziców do wizyty w placówce.

Kiedy konsultacja i badania są potrzebne

W czasie wizyty neonatolog może wykonać szereg badań maluszkowi. Należą do nich USG przezciemiączkowe (głowy), które ma na celu sprawdzenie anatomii ośrodkowego układu nerwowego i przepływów krwi w tętnicach, do czasu zarośnięcia ciemienia przedniego. Innym badaniem maluszka jest USG serca noworodka (ECHO serca), które sprawdza, czy serce malucha rozwija się prawidłowo, i czy przewody tętnicze są drożne. Wyniki badań dostępne są na miejscu, w trakcie wizyty.

Neonatolog- Poznań

W Poznaniu jest stosunkowo niewielu lekarzy neonatologów, o tak wąskiej specjalizacji. W gabinetach Neomedica przyjmują tylko najlepsi. Poza opieką nad maluszkiem pomagają też rodzicom- np. w gabinetach Neomedica neonatolodzy prowadzą konsultacji laktacyjnych dla mam. Jest to też lekarz, który pomaga w diagnostyce i leczeniu wielu chorób, z którymi mogą zmagać się noworodki.

  Jaki grzejnik płytowy wybrać do salonu