Jaki grzejnik płytowy wybrać do salonu

W przeszłości powszechne były wielkoformatowe grzejniki żebrowe, dziś można je spotkać głównie w starszych wynajmowanych mieszkaniach. Ale teraz jest duży wybór pięknych grzejników płytowych do salonu. Grzejniki o nowoczesnym designie są nie tylko wydajniejsze, ale również znacznie ładniej wyglądają. Możesz kupić grzejniki pasujące do Twojego stylu wnętrza. Asortyment sięga od przyciągających wzrok modeli w stylu retro, na przykład po grzejniki płytowe, które są ledwo zauważalne w salonie.

Grzejniki stalowe płytowe – co warto wiedzieć przed zakupem

W dzisiejszych czasach grzejniki można montować poziomo lub pionowo na ścianie lub swobodnie w pomieszczeniu. Ale na co zwrócić uwagę przy zakupie. Możliwości jeszcze nigdy nie były tak wielkie jak dzisiaj. Możesz zdecydować się na grzejnik 3 płytowy w minimalistycznym industrialnym stylu, a także na model o eleganckim wyglądzie drewna. Niektóre modele nie przypominają już klasycznych grzejników, mają wzorzystą lub nawet kolorową zadrukowaną powierzchnię i wyglądają jak obrazek na ścianie.

Grzejniki rzeźbiarskie wzbogacają aranżację przestrzeni życiowej niczym dzieło sztuki. Ważne jest również wyrównanie. W zależności od wielkości i orientacji pomieszczenia, grzejnik stalowy płytowy może być montowany pionowo lub poziomo, płasko lub wystając w głąb pomieszczenia. Niektóre modele nadają się nawet jako dekoracyjna przegroda pokoju. Zaletą wolnostojącego grzejnika w pomieszczeniu jest to, że ciepło promieniuje w obie strony. https://sklepmo.pl/grzejniki-płytowe

Grzejnik płytowy – najważniejsze parametry

Najważniejszym kryterium przy wyborze jest wielkość pomieszczenia. Do małego salonu wystarczy czasem mniejszy grzejnik stalowy płytowy. Do dużego salonu, który może być również otwarty na kuchnię lub przedpokój, potrzebujesz modelu, który jest duży i mocny. Najlepiej skonsultować się z profesjonalistą w sprawie odpowiedniego rozmiaru do Twojego salonu.

Nawet w przypadku nowoczesnych grzejników dekoracyjnych należy najpierw obliczyć moc cieplną i zapotrzebowanie na energię. Specjalista dostosuje pożądany model do warunków przestrzennych i postara się odpowiedzieć na pytanie, ile wody w grzejniku płytowym będzie adekwatne do twojego pomieszczenia. Większość modeli jest dostępna w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Sprawdź również: Grzejnik dekoracyjny do kuchni – design i funkcjonalność

Gdy decydujesz się na grzejniki stalowe płytowe takie aspekty jak materiał, kolor i wykończenie powierzchni mają wpływ na wydajność i wymagania konserwacyjne systemu grzewczego. Jeśli powierzchnia grzejnika jest wykonana z gładkiego materiału, takiego jak błyszcząca stal nierdzewna lub aluminium, nakłady na konserwację są niewielkie.