Ciekawy wybór podłóg gresowych do mieszkania

Gres jest ostatnio bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w aranżacjach w mieszkaniach. Dużą jego zaletą jest to, że jest w czym wybierać spośród rodzajów płytek gresowych. Jednymi z najpopularniejszych płytek do użycia w kuchni to te, które posiadają duży format płytek. Jest tutaj ogromne pole do popisu, które można wykorzystać. Połączenie wielkoformatowych płytek ściennych i podłogowych jest bardzo ciekawym sposobem aranżacji kuchni. Dodając do tego konkretny motyw przykładowo marmuru, kamienia np. granitu również wielkoformatowych płytek, albo motyw drewna.

Bez problemu na rynku znajdziesz płytki gresowe imitujące drewno. W ten sposób bez problemu i żadnych obaw możesz mieć drewnianą kuchnię! Wszelkie aranżacje drewniane możesz także wykorzystać teraz i w niej wraz z współczesnym nurtem, gdzie promuje się urządzanie pomieszczeń otwartych w jednym stylu.

Inne rozwiązania dla gresu

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów gresów. Najpopularniejsze są gresy matowe i porcelanowe. Jednakże mało kto zwraca uwagę na gres o wykończeniu satynowym. Uzyskuje się go jak gres porcelanowy z tą różnicą, że jest szlifowany do uzyskania półmatu na całej powierzchni. Bardzo łatwo się on rysuje (3-4 w skali Mosa) i jest bardzo śliski. Nie nadaje się on do holi wejściowych i do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. To samo tyczy się gresu o wykończeniu poler i półpoler. Bardzo szybko się one brudzą i są cięższe do utrzymania w czystości. Gres smaltowany czyli gres porcelanowy z powierzchnią szkliwioną w końcowym procesie wypału płytki, który uzyskuje się poprzez krótkie podniesienie temperatury.

Jego atutem jest to, że posiada bardzo duża odporność na ścieranie, twardość i jest odporny na różne zabrudzenia. W przeciwieństwie do innych gresów jest on mniej odporny na uderzenia, lecz mimo to jest bardziej trwały. Gres smaltowany polecamy do pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu. Poza klasyczną jego wersją możemy też znaleźć taką, która posiada większą antypoślizgowość oraz wytrzymałość, dzięki czemu można go zastosować nawet w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

  Na co mogą liczyć najbardziej zamożni klienci banków?

W Plus Outlet znajdziesz również nietypowe rodzaje gresu

Na stronie Plus Outlet bez problemu znajdziesz najróżniejsze wzory na płytkach gresowych. Płytki gresowe imitujące drewno to nie problem. W ten sposób łatwo możesz zaprojektować drewnianą łazienkę bez martwienia się o szybką eksploatację drewna, czy wysokie koszty sprowadzania specjalnego drewna egzotycznego. Bez problemu znajdziesz tez płytki imitujące kamień, marmur, terakotę, granit czy alabaster. Idealnie nadadzą się do Twojej kuchni jako dekoracja na ścianę. Szukasz może płytek imitujących beton, chropowate powierzchnie, albo wręcz przeciwnie gładkie, a do tego monochromatyczne i wyrównane? To nie problem, ponieważ z gresem każdy wymysł jest możliwy do stworzenia.